Ovšem, že je to o všem (Recenze - Ovšem)

29. července 2018 v 11:00 | Ellie |  Recenze
Pokud neznáte pojem "YouTuber" či "Kovy", tak jste asi byli pár let v kómatu, jelikož tyhle trendy začali poměrně nedávno silně ovlivňovat nejenom život mladistvých lidí, ale i knižní vydavatelství.

YouTubeři začali psát knihy. A jedním z nich je Karel Kovář, kterého však všichni znají pod přezdívkou Kovy, jenž minulý rok vydal publikaci "Ovšem".

Co nám tato kniha může nabídnout?⇝OBAL, NÁZEV, ANOTACE:⇜

Obal knihy mi přijde nejvíce pokulhávající. Úvodní fotka nedosahuje nijaké zářné kvality (a to jsem si všimla já; čtěte: naprostý laik). Navíc mi přijde, že Karlova fotka je ořezaná, tuto hypotézu však nemám potvrzenou. Tato skutečnost by mi vůbec nevadila, kdyby něco takového bylo provedeno precizně a s citem.


Názvu a anotaci nemám co vytknout. Skutečně ta kniha je o všem a popis "děje" tomu i odpovídá.

⇝PŘÍBĚH:⇜
Jaký příběh byste přesně očekávali v autobiografii? Žádný? Správně, žádný. Nemůžu přece očekávat, že životopis bude mít nějaký souvislý příběh. Tohle přece není "Smrt si říká Engelchen". Jedná se o Karlovy zážitky, vzpomínky a životní lekce splácané do jedné knihy. Neříkám, že to tak je špatně a že si to ostatní užít nemůžou, já mezi nadšence toho žánru určitě nepatřím a fakt, že jsem tuto knihu četla pět měsíců, něco dokazuje.

Jelikož zde nesoudím jenom příběh, ale i autorovo psaní, asi bych to označila jako kategorie "letního čtení". Karel se velice rychle čte. Na pohodu u vody či doma s puštěným větrákem je to odpočinková kniha ulevující vašim nervům. Já osobně však preferuji poněkud složitější a náročnější styl psaní.

Básně byly v pohodě. Nebyli ničím speciální, ale nebyli ani nijak špatné. Taktéž se příjemně četly.

⇝POSTAVY:⇜
*Záměrně vynechávám.*

⇝PROČ ANO?:⇜
Pokud máte rádi Kovyho, jděte do ní. Půjčte si ji třeba od svého kamaráda či z knihovny a o její koupi se rozhodněte až posléze. Generační výpověď mladého člověka, který i přes slávu zůstat pevně na zemi, se rychle čte a určitě potěší fanoušky a fanynky, jelikož kniha odkazuje i na autorovo soukromí, emoce a pocity.


⇝PROČ NE?:⇜
Neberte si to špatně, ale tahle kniha mě nezaujala ani obálkou, ani stylem psaní a už vůbec ne žánrově. Pro internetové nováčky a lidi, kteří se prakticky nevyznají na dnes již tak známé platformě, bude navíc kniha prakticky o ničem, o člověku, jehož popularita jim bude pořád zůstávat neobjasněná.


~~~

Dneska jsem se snažila udržet si odstup a zachovat jakousi objektivitu při recenzování. Co určitě nemá cenu zapírat, je má obliba Karla - neboli Kovyho - nejenom jako YouTubera, ale i jako člověka a lidskou bytost. Dle mého názoru je to jeden z mála českých YouTuberů, o kterém stojí mluvit.

Mějte se krásně!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Četli jste Ovšem?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama